Język polski 3. Maturalne karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe – dlaczego warto?

Matura z języka polskiego, jak powszechnie wiadomo, nie należy do najprostszych. Uczniowie, aby zdać i osiągnąć zadowalający wynik, muszą posiąść obszerną wiedzę na temat literatury, jej historii, a oprócz tego – wypracować liczne umiejętności. Jednak wiedza, zawarta w podręcznikach, to nie wszystko. Aby z powodzeniem napisać język polski i dostać się na wymarzone studia, wcześniej należy także obyć się z samą formą egzaminu i specyficznymi dla niego zadaniami. Przygotowujesz się do matury i szukasz pomocy naukowych, dzięki którym doskonale przygotujesz się do egzaminu? Język Polski 3. Maturalne karty pracy zakres podstawowy szkoły ponadpodstawowe przyjdą Ci z pomocą!

Maturalne karty pracy od wydawnictwa Operon. Co je wyróżnia?

Język Polski 3. Maturalne karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe ze strony www.taniaksiazka.pl zostały opracowane przez Magdalenę Steblecką-Jankowską, Renatę Janicką-Szyszko, Urszulę Jagiełło. Zawierają one treści dostosowane do podstawy programowej, które rozwijają przede wszystkim umiejętności twórczego pisania i wykorzystywania nabytych informacji.

Zalety:

  • Karty pracy zawierają zarówno zadania z tekstami realizowanymi w trzeciej klasie, jak i ćwiczenia, odwołujące się do lektur z lat wcześniejszych,
  • Ćwiczenia mają przystępną formę, która daje uczniom możliwość oswojenia się z formą egzaminu dojrzałości,
  • Strony z arkusza można wyrywać, a następnie wpinać do segregatora z notatkami,
  • Arkusze są tak skomponowane, aby wzrokowcom łatwiej było zapamiętywać wiadomości. 

Maturalne karty pracy język polski 3. Zdaj maturę śpiewająco!

Nawet jeśli język polski nie jest Twoim ulubionym przedmiotem, pamiętaj – trening czyni mistrza! Wraz z wykonywaniem arkuszy maturalnych nabierzesz wprawy, a uzyskanie pożądanego wyniku przyjdzie Ci z łatwością!

Zapoznaj się także z propozycjami innych kart pracy maturalnych, które przygotowało dla Ciebie wydawnictwo Operon. Gwarantujemy – nie pożałujesz tej inwestycji!